Bütün Kahramanların Mekanı , Örümcek Adam Resimleri, Hulk Resimleri , X men Resimleri, Wolverine
Sitemizin Bütün Kaynaklarından Yararlanmak İçin Üye Olunuz Lütfen..!Örümcek Adam , Hulk, Wolverine, X men , Şimşek Hız , Ben10, Demir Adam, Süper Kahramanlar, Resimler, Resimleri , Videolar, Videoları, Gifleri, Hareketli Resimleri, Eylence , yaşam , mekan,
 
AnasayfaKapı*TakvimSSSÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yapForum Kuralları
www.ben10tr.benimforum.org Sitemiz Açılmıştır Herkezi Bekleriz. Saygılar: Murat Özbey

Paylaş | 
 

 Elveda Rumeli

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
iRoN_MaN
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 304
Rep Gücü : 1855
Rep Puanı : 50
Nasılım :
Marvel Favori Karakter :
Dinlediği Müzik Türü : Kayıt tarihi : 18/06/09

MesajKonu: Elveda Rumeli   Perş. Haz. 18, 2009 6:30 pm

Karakterler ve Özellikleri

Erdal Özyağcılar (Ramiz)

Hikâyenin başkahramandır. Karısı ve 5 kızıyla beraber yaşayan, sütçülükle geçimlerini sağlayan Ramiz; kendine özgü bir bilgeliği olan, inatçı ama altın kalpli bir adamdır

Sütçü Ramiz’in karısıdır. Bir yandan 5 kızını idare eder, evi çekip çevirir. En az kocası kadar inatçı ve dediğim dedik bir kadın olan Fatma, evlilik çağındaki kızlarını hayırlı kısmetlerle evlendirmek ister.

Ramiz ve Fatma’nın en büyük kızlarıdır. Oldukça güzel, ağırbaşlı ve iyi huylu bir kızdır. Çocukluğundan beri sevdiği Terzi Hasan’la, uzun çabalar sonucu evlenmiş ve yuvadan uçan ilk kuş olmuştur. Hasan ile Hatice'nin Üsmen adında sevimli mi sevimli bir evlatlıkları vardır. Terzi Hasan'ın tüm davranışlarına sabırlıkla katlanmıştır.

Ramiz ve Fatma’nın Hatice’den sonra doğan kızlarıdır. Son derece zeki ve hazır cevap bir kız olan Vahide’ye, anası keskin nişancılığı ve gözü pekliği yüzünden “asker kızım” demektedir. Vahide Mustafa’ya gönlünü kaptırır ancak bir arada olmaları mümkün değildir. Fakat ilerleyen bölümlerde onlarında hasretleri sona ermiştir, binbir zorluktan geçerek en sonunda onlar da evlenmişlerdir. Vahide hamile olduğunu öğrenince tüm ailede büyük bir sevinç başlar. Vahide artık eski asker kız değildir. Dimitri intikam için Ramizlerin evine gelir, tam Emine'yi vururken Vahide kız kardeşinin önüne atılır ve bir gün sonra ölür.

Zarife ortanca kızdır. Sevimli neşeli ve komik bir kız olan Zarife, Aleks’e âşık olur. Ancak bir hristiyanla evlenmesi mümkün olmadığından bu aşk ona ve ailesine çok acı verecektir. ancak daha sonra Aleks Müslüman olur ve onlar da birbirlerine zor da olsa kavuşurlar. Şimdilerde ise Zarife hamiledir. Zorlu bir hamilelik geçirir ancak bunu da ailesi ve Aleks'e olan sevgisiyle atlatmayı başarır. Dimitri'nin adamları köyü basarken Zarife'nin de doğum sancıları başlar ve bir oğlu olur.

Terzi Hasan Pürsıçan kasabasının deli dolu ve fakir terzisidir. Kız kardeşi Meryem ve onun 5 oğluyla birlikte küçük bir evde yaşar. Hatice’yi Ramiz'den almak için çok uğraşmış, sonunda evlenmeyi başarmıştır. Hasan sakarlıkları ve kırdığı potlarla zaman zaman Ramiz’i çileden çıkarsa da son derece iyi kalpli ve sevimli bir adamdır.

Makedon asıllı, yakışıklı, aydın ve cesur bir delikanlıdır. Baytar dedesiyle birlikte yaşar, Pürsıçan’daki Hristiyan çocukların muallimidir. Aleks, Zarife’yi ilk gördüğü andan beri sevmekte ve bunu kimseden gizlememektedir, ancak bir araya gelmeleri imkânsızdır. Sonunda sevdiğine kavuşur. Ancak yinede bazı sorunlar olur. Onunla evlenebilmek için Müslüman olmuştur.

Mustafa, genç çok yakışıklı cesur ve mert bir delikanlıdır. İstanbul’da tıbbıyede okurken İttihat ve Terakki hareketine dâhil olup, bir kaçak olarak Pürsıçan’a gelmiştir. Kaymakam Dilaver’in de desteğini alarak SütçÜ Ramiz’in evinde kalmaya başlar. Herkes onu Ramiz’in yeğeni Namık olarak tanımaktadır. Mustafa yüzünü gizleyerek Pürsıçan’da çetelere karşı mücadeleye başlar köylüler ona Kara Kalpaklı lakabını takar. Mustafa da Vahide’ye âşıktır. Bir sürü zorluklardan sonra Vahide ile evlenir. Baba olacağını öğrenince çok mutlu olur ancak bu mutluluk pek uzun sürmez. Çünkü Dimitri intikam için Ramizlerin evine gelir, tam Emine'yi vururken Vahide kız kardeşinin önüne atılır ve bir gün sonra ölür. Vahide ölünce, cenazeden sonra Dimitri'yi bulup onu öldürüp, ölüsünü Pürsıçan'a getirebilmek için yola çıkar ve getirir.

Pürsıçan’a Kaymakam olarak atanmış, genç cesur, yenilikçi ve ittihatçi bir delikanlıdır. Haksızlığa tahammülü olmayan kararlı bir yapısı vardır. Ramiz ona Amcasının Kaymakamı diye hitap etmektedir. Ancak Dilaver, Paşazade Abdül yüzünden görevden alınır. Artık Pürsıçan’da kalma sebebi halkı aydınlatacak bir gazete çıkarmaktır. Hasan'ın kardeşi Meryem ile evlenmiştir. Çocuklar ile ilgili sorun yaşasa da her zaman Meryem'i ve çocukları çok sever.

Kasap Cabbar Ramiz’le yaşıt, köyün zengin insanlarından biridir. Kasabada kasap dükkânı vardır. Yıllar önce karısını kaybetmiş yalnız bir adamdır. Önce Ramiz’in büyük kızına talip olmuş, kızı alamayınca Ramiz’le arası bozulmuştur ancak küslük uzun sürmez. Cabbar Efendi aslında kendi gibi gönlü de zengin, babacan bir adamdır. Daha sonra Bedia Hanım'la evlenerek yalnızlığını giderecektir.

Ramiz’le Fatma’nın 5 ve 7 yaşlarındaki en küçük kızlarıdır. Cin gibi bir kızlar olan Emine ve Pembe birbirinden hiç ayrılmaz. İkisi sevimli yaramazlıklarıyla evin neşesi, babalarının gözbebeğidir. Emine ablasının ölümünden kendini sorumlu tutmaktadır.

Öncelerde Ramiz ve ailesine taraf tutmuş ancak daha sonra gerçek kişiliğini bulan Pürsiçan'ın komutanıdır.

Terzi Hasan’ın dul ve 5 çocuklu kardeşidir. Ağırbaşlı, güleryüzlü, yardımsever bir kadındır. Meryem yıllar önce kocasını savaşa göndermiş ancak bir daha haber alamamıştır. Birbirinden sevimli ve haylaz 5 oğluyla uğraşmanın yanı sıra, abisine yardım eder. Dilaver’le birbirlerinden hoşlanırlar ancak ikisi de birbirine açılmamaktadır. Sonunda birbirlerine açılır ve evlenirler. Fakat Dilaver'le Meryem'in 5 oğlu pek anlaşamazlar,sorunlar yaşarlar ama bunlar hep unutulur.

Dimitri Makedon topraklarının Bulgar Krallığı’na ait olduğunu savunan milliyetçi, acımasız, zeki ve hırslı bir çetecidir. Gözünü kırpmadan masum insanları öldürür ve kurduğu çeteyle her geçen gün daha büyük baskınların planını yapar. Kara Kalpaklı’yla girdiği çatışma sonunda tek kolunu kaybetmiştir. Ölmek üzereyken,kocasını vurduğu genç kadın onu oğluyla beraber kurtarır ancak Dimitri onlara da kötülükler yapacaktır. Dimitri'nin insanları öldürmesinin ve Mustafa'yı görmek istemesinin sebebi Mustafa'nın geçenlerde bir baskın yüzünden kendisinin kardeşini öldürmesidir.Mustafa tarafından boğularak öldürülmüştür

Aleks’in Baytar dedesidir. Görmüş geçirmiş, esprili bir adamdır. Hayatta tek varlığı ve tek derdi inatçı torunu Aleks’tir.

Kara Yorgi de Bulgar milliyetçisi bir çetecidir. Dimitri’nin çetesiyle birleşerek gücünü arttırmıştır ancak zaman zaman Dimitri ile ayrılık yaşamaktadırlar.Daha sonra yüzbaşı Ahmet Ekrem tarafından vurularak ölür

Bedia Pürsıçan kasabasında görücü olarak bilinen, yalnız bir kadındır. Gençlerin izdivaçlarını sağlamanın dışında ebelik de yapar. Köyde olup biten her şeyden haberdardır, ağzında bakla ıslanmaz. Yalnızlığını Cabbar Efendi'yle evlenerek giderir.

Manastır Valisi Mazhar Paşa’nın oğludur. Son derece hırslı, istedikleri gerçekleşmediğinde öfkeye kapılıp şiddete başvuran, sevimsiz bir adamdır. Dilaver’in görevden alınmasına sebep olmuş, onun yerine Pürsıçan’da geçici kaymakam olarak görev yapmaktadır. Babası Mazhar Paşa oğluna güvenilmemesi gerektiğini geç öğrenecektir. Abdül istediği bir şeye sahip olmak için her türlü kötülüğü, şerefsizliği yapan bir insandır.Daha sonra babası onu görevden alır.O da çeteye üye olur.Sonra babasından yine merhamet diler.Babası kabul eder.Ama yine ihanet edince yargılanır ve idam olur.

Namık, Ramiz’in uzun yıllardır görmediği gerçek yeğeni, Tepsi Münevver’in oğludur. Namık, kendine has takıntıları ve ani tepkileriyle son derece enteresan bir genç delikanlıdır. Hayatta vaz geçmeyeceği tek şey ıspanakken Zarife’ye âşık olur ve onu ürkütmek pahasına ona olan aşkını ilan etmekten çekinmez. Daha sonra Nevreste'yle evlenir. Bu ikili Münevver'i çıldırtacaktır.çünkü ikisi de birbirini sever ve ikisi de deli doludur.

Manastır’da görevli bir Osmanlı yüzbaşısı. Vatanına bağlı dürüst ve mert bir subay. Mustafa’nın okuldan arkadaşı. Vahide’ye aşık oluyor ama onun Mustafa’yı sevdiğini anlayınca aşkını kalbine gömüyor. Teselya savaşına gönüllü katılan Mustafa’nın hem komutanı hem arkadaşı olarak onunla omuz omuza savaşıyor. Onunla daha sonra çetecilerle savaşıyor.Sonra görevden alınyıyor ama yaptığı iyi işler nedeniyle madalya alıyor ve yine devlet tarafından görevlendiriliyor.

Manastır valisi. Padişaha ve Osmanlı geleneğine bağlı, sert, otoriter bir Osmanlı Paşası.Ama içinde çok merhametli bir insan.Orduda subay olan oğlu Abdül’e karşı bir baba olarak zaafları olsa da yaptığı kötülükler için onu cezalandıracak kadar da dürüst bir insan.

Ferhat Ahmedovski (Hacıali), Emre Takisanoski (Sümüklü), Oktay Yusufovski (Pasaklı), Mehmed Aliyusufovski (Paytak), Tarkan Uslioski (Kepçe Kulak) Babaları savaşta geri dönmeyince sadece bir tanesine isim konulan sevimli beşliler.diğerlerine Meryem ve Dilaver evlenince isim konulur.Babaları esir düştüğü cepheden gelince Dilaver ve babaları arasında kalırlar.Sonra gerçek babaları başka yerlere gider.

Kasabaya yeni gelen varlıklı terzi. Hasan’ın rekabet edemeyeceği asrın icadı dikiş makinesine sahip. Bu yüzden Hasan ondan nefret ediyor. Ama Nikola’nın amacı sadece terzilik değil. Zenginliği sayesinde kasabada başka yatırımlar da yapıp gizli işler çevirme peşinde. İlk yakınlaştığı kişi de Petrus. Daha sonra Dimitri ile planlar yapıp hapislere düşer.Şu anda çeteyle birlikte iş yapıyordu.Sonra tekrar hapse düşer

Mustafa’nın İstanbul’da yaşayan kız kardeşi. Mustafa hapisten çıkınca onunla birlikte Pürsıçan’a geliyor. Alıştığı şehir hayatı dışındaki köy hayatını çabuk benimsiyor, Ramiz ve ailesi ile çabucak kaynaşıyor. Bekar olması çöpçatan Bedia’nın gözünden kaçmıyor.

Bedia’nın evlilik için daha önce Mustafa’ya ayarlamak istediği kız. Biraz deli dolu, aklı uçuk ve evlenme peşinde. Ispanak Namık’ı görünce ona aşık oluyor, Ispanak bu işten hiç hoşlanmasa da onun peşini bir türlü bırakmıyor. En sonunda Namık da ondan hoşlanıyor ve evleniyorlar.

Kocası Dimitri ve adamları tarafında öldürülmüş genç bir kadın. Küçük oğlu ile birlikte yalnız yaşıyor. Eşkıya Dimitri’yi yaralı vaziyette bulup bakıyor ve onun kocasının katili olduğunu bilmiyordu. Dimitri oğlunu öldürdüğünde gerçekleri öğrenip Mustafa, Ahmet Ekrem ile çetecilere karşı savaşır.

Mustafa’nın İstanbul’daki ittihatçı dava arkadaşı ve aile dostu. Mustafa’nın Makedonya’ya kaçışını ayarlayan kişi. Mustafa İstanbul’da tutukluyken de zor anlarında ona yardım etmeye çalışıyor. Af ile hapisten çıkan Mustafa’nın Makedonya’ya dönebilmesi gerekli iznin alınmasını da o sağlıyor.

Namık'ın annesi. Saf ve temiz bir kadındır. Kocasını kaybettikten sonra oğluna tek başına bakmış güçlüklere tek başına göğüs germiştir. Bazen saf dilliliği yüzünden komik durumlara düşmektedir.Namık ve Nevreste'den çok çok çekmektedir.

Terzi Hasan'ın köyünün yakılıp yıkılmasının ardından tek sağ kalan insan. Terzi Hasan ve Hatice bu sevimli ve yetim çocuğu evlat edinirler.

Aleks ve Zarife'nin sevgilerinin sembolüdür. Aleks öğretmenliği sırasında Küçük Zarife'yi bulmuş sonra da zorluklara rağmen evlatlık almayı başarmıştır.

_________________
TEK AŞKIM PAYLAŞIM Very Happy

FACEBOOK SAYFAMIZA DAVETLİSİNİZ.

ALLAH'IMIZA VE PEYGAMBERİMİZE GELEN HAKARETLERİ KINIYORUZ.

https://www.facebook.com/pages/Allahimiza-ve-Peygamberimize-GELEN-HAKARETLERI-KINIYORUZ/114513278562923
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Elveda Rumeli
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bütün Kahramanların Mekanı , Örümcek Adam Resimleri, Hulk Resimleri , X men Resimleri, Wolverine :: KAHRAMANLAR DIŞINDA :: Diziler-
Buraya geçin: